Twoje źródło wiedzy o zastosowaniu suchego lodu

Jakie formy suchego lodu wybrać do wydajnego czyszczenia i chłodzenia?

Posted by Karolina Gruss-Kufel on 2024-02-02 03:50:51

Suchy lód został zauważony w 1835 roku.  Natomiast do celów przemysłowych zaczęto wykorzystywać suchy lód od 1924 roku. Od tego czasu jest on łatwo dostępny na rynku w różnych formach i rozmiarach. Jakie są dominujące formaty często stosowane w czyszczeniu i chłodzeniu suchym lodem? W tym wpisie zgłębimy dokładnie tę kwestię i zbadamy najbardziej wydajne na rynku urządzenia do produkcji różnych form suchego lodu. 

Formy suchego lodu - do zasilania maszyn do czyszczenia suchym lodem

Czyszczenie suchym lodem polega na wydmuchiwaniu cząsteczek przetworzonego CO2 w postaci stałej w celu skutecznego usuwania najtrudniejszych zanieczyszczeń z delikatnych powierzchni. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, suchy lód sublimuje, nie pozostawiając żadnych wtórnych osadów.

Niezależnie od tego, czy jesteś dostawcą suchego lodu dla firm wykorzystujących maszyny do czyszczenia suchym lodem do prac serwisowych, czy też firmą wdrażającą zrównoważone praktyki czyszczenia, produkcja suchego lodu w postaci 3 mm granulatu jest niezbędna.

Wybór odpowiedniego urządzenia do produkcji suchego lodu

Wybór urządzenia do produkcji suchego lodu zależy całkowicie od wymaganej wydajności, czyli ile tak na prawdę potrzebujemy granulatu na godzinę. Obecnie najwyższej klasy urządzenia do produkcji suchego lodu mają wydajność od 80 kg/godz. do 750 kg/godz.

Cold Jet Dry Ice Pelletizers Production Capacity

 

Czy łatwo jest wytwarzać suchy lód?

Ludzie są często zaskoczeni tym, jak proste jest wytwarzanie suchego lodu. Granulatory nie wymagają dużego zakładu, a do ich obsługi nie jest potrzebna wiedza specjalistyczna na poziomie NASA. 

Urządzenie do produkcji suchego lodu jest zasilane z zewnętrznego zbiornika z odzyskanym, ciekłym CO2, który w tym stanie trafia do granulatora i jest wytłaczany w postaci stałej. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby pojemnik umieszczony pod wylotem granulatora przechwycił wytworzony suchy lód.

dry ice production process_PL

Formy suchego lodu - ekologiczne chłodzenie


Zrównoważone chłodzenie suchym lodem działa podobnie do lodu wodnego, materiałów zmiennofazowych (PCM) i chłodzenia azotem, skutecznie obniżając temperatury w ograniczonych przestrzeniach w celu ochrony łatwo psujących się towarów. Suchy lód sublimuje, nie pozostawiając żadnych odpadów ani zanieczyszczeń, co sprawia, że idealnie nadaje się do transportu w łańcuchu chłodniczym i wydłuża okres przydatności do spożycia żywności, szczepionek, tkanek i wielu innych.

Cold Jet Pharma Cold Chain

 

Formy suchego lodu mogą być różne - od 3 mm granulatu ( powszechnie stosowanego w zakładach przetwórstwa spożywczego) do 10 - 16 mm bryłek powszechnie stosowanych w farmaceutycznym łańcuchu chłodniczym. Z kolei zreformowane plastry suchego lodu są powszechnie stosowane w transporcie mrożonek i w cateringu lotniczym.

Produkcja bryłek i plastrów suchego lodu

Urządzenia do produkcji suchego lodu, które wytwarzają granulki o średnicy 3 mm, można łatwo dostosować do wytłaczania innego typu granulatu w celu uzyskania bryłek o średnicy 10-16 mm. Wystarczy zmienić matrycę, aby produkować inny rozmiar suchego lodu.

*Zajrzyj do wnętrza granulatora Cold Jet! Możesz zmienić format matrycy przy pomocy jednego przycisku.. 

Plastry suchego lodu o wysokiej gęstości są automatycznie przenoszone przez przenośniki taśmowe, zrzucające 3 mm granulki do systemu reformera, który może wyrzucać tysiące plastrów na godzinę.

Slice Line - Full_Shadow_man  Cold Jet R1000H Dry Ice Slices

 

Pakowany suchy lód do chłodzenia

Zaleca się pakowanie suchego lodu podczas wysyłki żywności bezpośrednio do klienta ostatecznego, aby wyeliminować ryzyko długotrwałego narażenia skóry na działanie niskich temperatur. Proces pakowania może być zautomatyzowany w celu dozowania i pakowania granulatu i bryłek lub automatycznego pakowania plastrów suchego lodu o dużej gęstości.

 

Gotowy do produkcji suchego lodu?

 

Odkryj prostotę i wszechstronność produkcji suchego lodu, od wytwarzania granulatu po tworzenie bryłek i plastrów. Poznaj jego zastosowania w czyszczeniu i chłodzeniu w celu uzyskania wydajnych wyników. Jesteś gotowy do produkcji własnego suchego lodu?

suchy lód, produkcja suchego lodu, formy suchego lodu

Subskrybuj tutaj!

Najnowsze wpisy

Wpisy według tagu

Wyświetl wszystko