Twoje źródło wiedzy o zastosowaniu suchego lodu

Odzyskiwanie CO2 w systemach produkcji suchego lodu: 10 najczęściej zadawanych pytań

Posted by Cold Jet on 2023-10-03 08:49:03

Systemy RE-CO2 są łatwe w obsłudze, łatwe do zintegrowania z istniejącą produkcją suchego lodu, a także łatwe w utrzymaniu i mogą być zintegrowane z prawie każdą marką granulatorów suchego lodu na rynku. Systemy te wymagają minimalnej konserwacji, zapewniając jednocześnie optymalną wydajność dostarczanego ciekłego CO2.

Spotykamy się z dużym zainteresowaniem tą formą odzyskiwania dwutlenku węgla, dlatego też postanowiliśmy przygotować 10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących naszych systemów odzyskiwania dwutlenku węgla RE-CO2. Zapoznajcie się i dajcie znać jakie tematy powinniśmy zgłębić dla Was jeszcze bardziej.

 

ezgif.com-video-to-gif-1

Animacja przedstawiająca produkcję suchego lodu z systemem odzyskiwania dwutlenku węgla RE-CO2 i bez niego.

 

1. Co to jest system odzyskiwania CO2 i jak działa?

System odzyskiwania dwutlenku węgla jest dodatkiem do istniejącej produkcji suchego lodu. Przechwytuje on i odzyskuje wydmuchiwany gaz CO2, który jest niewykorzystany podczas normalnego procesu produkcyjnego, zapewniając, że można go wykorzystać do produkcji większej ilości suchego lodu.

2. W jaki sposób system odzyskiwania CO2 obniża współczynnik konwersji w produkcji suchego lodu?

System odzyskiwania CO2 może obniżyć współczynnik konwersji z 2,2 kg ciekłego CO2 na 1 kg suchego lodu do ulepszonego współczynnika 1,3 kg ciekłego CO2 na 1 kg suchego lodu. Skutkuje to znacznymi oszczędnościami w zużyciu CO2 lub zwiększoną produkcją suchego lodu przy tej samej ilości ciekłego dwutlenku węgla.

3. Czy system odzyskiwania CO2 można zintegrować z istniejącą instalacją do produkcji suchego lodu?

Tak, system odzyskiwania dwutlenku węgla został zaprojektowany z myślą o bezproblemowej integracji z obecnym urządzeniem do produkcji suchego lodu. Można go łatwo zaimplementować w celu zwiększenia wydajności pracy.

4. Czy odzyskany i ponownie skroplony dwutlenek węgla z systemu odzyskiwania trafia z powrotem do zbiornika CO2 luzem?

Nie, odzyskany i ponownie skroplony dwutlenek węgla z systemu odzyskiwania nie trafia z powrotem do zbiornika CO2 luzem. Zamiast tego odzyskany ciekły CO2 jest kierowany przez zawór do rurociągu doprowadzającego ciecz do granulatora. Ważne jest, aby pamiętać, że firmy gazowe mają surowe przepisy zabraniające wprowadzania substancji zewnętrznych lub odzyskanego CO2 z powrotem do zbiorników. Nasz system odzyskiwania CO2 zapewnia zgodność z tymi przepisami, jednocześnie maksymalizując wydajność produkcji i minimalizując ilość odpadów poprzez stałe dostarczanie wysokiej jakości ciekłego dwutlenku węgla do granulatora.


5. Ile ciekłego CO2 mogę zaoszczędzić dzięki wdrożeniu systemu odzyskiwania dwutlenku węgla?

Dzięki zastosowaniu systemu odzyskiwania CO2 można zaoszczędzić do 40% ciekłego CO2, który w przeciwnym razie zostałby uwolniony podczas procesu produkcji suchego lodu.


6. Czy system odzyskiwania CO2 wymaga dodatkowego wyposażenia lub modyfikacji istniejącej konfiguracji?

System odzyskiwania CO2 został zaprojektowany tak, aby można go było łatwo połączyć z obecnym urządzeniem do produkcji suchego lodu. Wymaga on jedynie dodatkowego wyposażenia lub modyfikacji obecnej linii produkcyjnej.


7. Jakie są korzyści z zastosowania systemu odzyskiwania CO2 do produkcji suchego lodu?

System odzyskiwania CO2 oferuje dwie podstawowe korzyści: znaczną oszczędność kosztów zakupu CO2 poprzez zmniejszenie ilości odpadów, oraz zwiększoną wydajność produkcji suchego lodu przy tej samej ilości ciekłego CO2.

 

8. Czy wdrożenie systemu odzyskiwania dwutlenku węgla wpłynie na jakość produkowanego suchego lodu?

Nie, system odzyskiwania CO2 nie ma wpływu na jakość suchego lodu. Zapewnia on, że odzyskany gaz CO2 jest tej samej wysokiej jakości, co ciekły dwutlenek węgla używany w procesie produkcji. Proces przebiega w obiegu zamkniętym, co eliminuje ryzyko jakiegokolwiek zanieczyszczenia.


9. Czy istnieją jakieś szczególne względy operacyjne lub wymagania dotyczące konserwacji systemu odzyskiwania CO2?

System odzyskiwania CO2 został zaprojektowany z myślą o łatwej obsłudze i wymaga minimalnej konserwacji. Zaleca się regularne kontrole i konserwację systemu w celu zapewnienia optymalnej wydajności.


10. Jakiego rodzaju zwrotu z inwestycji mogę się spodziewać po wdrożeniu systemu odzyskiwania CO2?

Wdrożenie systemu odzyskiwania dwutlenku węgla może skutkować znacznymi oszczędnościami kosztów zakupu CO2 i zwiększoną wydajnością produkcji. Zwrot z inwestycji zależy od konkretnej wielkości produkcji i zużycia CO2, ale w wielu przypadkach okres zwrotu z inwestycji może wynosić 12 miesięcy lub mniej.

RE-CO2 setup w PR750 and Bagging

 Granulator suchego lodu Cold Jet PR750H, zautomatyzowany system dozowania i pakowania oraz dwa (2) systemy odzyskiwania RE-CO2 320.

 

Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć odzyskiwanie CO2 z suchego lodu? Skontaktuj się z nami już dziś, aby skonsultować się z jednym z naszych ekspertów w zakresie suchego lodu!

 

Dołącz do liderów rynku

 

suchy lód, produkcja suchego lodu, co2, odzyskany CO2

Subskrybuj tutaj!

Najnowsze wpisy

Wpisy według tagu

Wyświetl wszystko