Twoje źródło wiedzy o zastosowaniu suchego lodu

Cold Jet CONNECT® - mądry wybór w zakresie wsparcia, szkoleń i analizy danych.

Posted by Karolina Gruss-Kufel on 2021-07-12 08:00:00

Cold Jet CONNECT logo with tagline

W obecnych czasach niemalże każdy produkt, z którym stykamy się na co dzień, jest "inteligentny", "wyposażony w Internet Rzeczy" lub "połączony". Chociaż ludzie mogą myśleć, że jest to tylko chwyt marketingowy, firma Cold Jet rozumie wiele korzyści płynących z zastosowania tego typu technologii, szczególnie w urządzeniach do czyszczenia suchym lodem i wytwornicach suchego lodu. Zanim przyjrzymy się korzyściom płynącym z wdrożenia nowych metod łączności, najpierw zdefiniujmy, co one oznaczają:


 • Inteligentne urządzenie (Smart Device) - urządzenie elektroniczne, które może działać, do pewnego stopnia, interaktywnie i samodzielnie. Są one zazwyczaj połączone z innymi urządzeniami lub sieciami za pomocą różnych bezprzewodowych metod łączności, takich jak Bluetooth, NFC, Wi-Fi, szerokopasmowe sieci komórkowe itp. Mogą to być np. telefon, lodówka, telewizor lub inne urządzenia w domu.

 • Sprzęt - urządzenia wyposażone w IoT, czyli Internet Rzeczy. Są to bezprzewodowe czujniki, oprogramowanie, sterowniki, tablety, laptopy czy komputery. Umożliwiają one przesyłanie danych pomiędzy przedmiotami lub osobami w sposób automatyczny, bez zaangażowania człowieka.

 • Urządzenie podłączone - są to urządzenia, które mogą łączyć się ze sobą i z innymi systemami za pośrednictwem Internetu, oferując przejrzystość i dostępność z dowolnego sprzętu posiadającego Internet.

Czym jest inteligentne, wyposażone w IoT i połączone urządzenie czyszczące suchym lodem?

Połączenie wszystkich powyższych funkcji w jeden pakiet oznacza po prostu, że nasze najnowsze urządzenia do czyszczenia suchym lodem zbierają i wysyłają dane przez Internet do platformy Cold Jet CONNECT®. Dane te są następnie zestawione i przedstawione wizualnie w postaci graficznej na łatwym w obsłudze pulpicie. 

Cold Jet Inteligentna Maszyna czyszcząca

Cold Jet Aero2 PCS® 60 maszyna czyszcząca suchym lodem z platformą Cold Jet CONNECT 

Dlaczego posiadanie inteligentnego urządzenia do czyszczenia suchym lodem jest ważne?

W dzisiejszym cyfrowym świecie dane to potęga. Bez nich podejmowalibyśmy instynktowne decyzje lub decyzje oparte na przestarzałych badaniach. Ponieważ technologia zmienia nasze życie, ważne jest posiadanie danych z różnych operacji biznesowych w czasie rzeczywistym, aby podejmować świadome decyzje w celu zwiększenia wydajności, produktywności i zyskowności.

Jak platforma Cold Jet CONNECT pomoże usprawnić działanie maszyn do czyszczenia suchym lodem?

Cold Jet CONNECT może usprawnić pracę na wiele sposobów. Skanując kod QR na urządzeniu, operatorzy będą mieli dostęp do wielu informacji. Oto pięć najważniejszych z nich:

  1. Obsługa klienta i serwis – umożliwia szybkie połączenie z naszym działem pomocy technicznej, gdziekolwiek jesteś, za pomocą zintegrowanego czatu, telefonu lub formularza zgłoszenia serwisowego. System Cold Jet CONNECT wykorzystuje oprogramowanie VSight z rozszerzoną rzeczywistością. Używając kamery w smartfonie lub inteligentnych okularów, technicy firmy Cold Jet mogą teraz wirtualnie rozwiązywać problemy z maszynami, ograniczając do minimum czas ich przestoju, koszty naprawy i konieczność podróży.

Pakiet Cold Jet CONNECT Enterprise

Obsługa serwisowa Cold Jet CONNECT za pomocą rzeczywistości rozszerzonej VSight

 

  1. Konserwacja maszyn – Dzięki wbudowanym przypomnieniom o konieczności konserwacji maszyn, nie musisz już zgadywać kiedy ją przeprowadzić. Każda maszyna jest fabrycznie wyposażona w sugerowane harmonogramy konserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z przedstawicielem firmy Cold Jet, który pomoże stworzyć optymalny harmonogram konserwacji dla danego zastosowania.
  1. Szkolenie operatorów – szkolenie operatorów jest niezbędne, aby w pełni wykorzystać możliwości urządzeń Cold Jet. Na platformie Cold Jet CONNECT operatorzy mogą uzyskać dostęp do filmów szkoleniowych i dokumentów, aby upewnić się, że każda maszyna pracuje efektywnie. 
  1. Analiza maszyn – Jak już wspomnieliśmy, dane to potęga. Nasz panel do analizy maszyn oferuje ważne dane dotyczące stanu technicznego, wydajności i wskaźników eksploatacji maszyny. Oferuje to wiedzę, której potrzebujesz, aby odpowiednio skonfigurować maszynę - zapewniając największą wydajność i najszybszy zwrot z inwestycji.
  1. Dokumentacja maszyny – Koniec z szukaniem dokumentacji maszyny i instrukcji obsługi. Po zeskanowaniu kodu QR, będziesz miał bezpośredni dostęp do ważnej dokumentacji maszyny z platformy CONNECT.

   ekran główny CONNECT

Ekran główny Cold Jet CONNECT po zeskanowaniu kodu QR urządzenia

Technologia zmienia nasze życie. Czy nadszedł już czas, abyśmy wykorzystali ją do poprawy naszej pracy?

Korzystamy z wielu technologii, które stały się częścią naszego codziennego życia, a których prawie nie zauważamy. Platforma Cold Jet CONNECT daje pełny wgląd w urządzenia do czyszczenia suchym lodem oraz do wytwarzania suchego lodu, pomagając zrozumieć, kontrolować, delegować i zarządzać codzienną pracą, bez konieczności naszej fizycznej obecności. Mając dostęp do praktycznych informacji, podejmowanie decyzji na podstawie danych w celu zwiększenia wydajności, zyskowności i zwrotu z inwestycji nigdy nie było łatwiejsze.

 

Proces Cold Jet Connect

Cold Jet CONNECT oferuje wgląd w rzeczywistość, umożliwiający podejmowanie decyzji w oparciu
o dane i efektywną zdalną pomoc techniczną.

 

Skontaktuj się już dziś z przedstawicielem firmy Cold Jet, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak platforma Cold Jet CONNECT zapewnia utrzymanie jakości i wysokiej wydajności inwestycji przez cały okres jej eksploatacji.

 

 

Przemysł 4.0, serwis maszyn, IoT, Internet Rzeczy, wsparcie techniczne

Subskrybuj tutaj!

Najnowsze wpisy

Wpisy według tagu

Wyświetl wszystko