Twoje źródło wiedzy o zastosowaniu suchego lodu

Przyjazne dla środowiska sposoby czyszczenia przemysłowego

Posted by Karolina Gruss-Kufel on 2020-05-12 02:00:00

dry ice blasting

Ze względu na zaostrzenie przepisów i większą świadomość w zakresie norm dotyczących ochrony środowiska, ekologiczne metody czyszczenia stają się coraz bardziej istotne dla przemysłu.

Tradycyjne metody czyszczenia często wiążą się z wytwarzaniem szkodliwych odpadów wtórnych i stosowaniem ostrych środków chemicznych, które negatywnie wpływają zarówno na środowisko, jak i na osoby zajmujące się myciem przemysłowym.

Czyszczenie suchym lodem jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają przyjaznego dla środowiska medium czyszczącego.

Proces ten to nie tylko czyszczenie czy przygotowanie powierzchni. Jest on tak zaprojektowany, aby dobrze wykorzystywać zasoby naszej planety i promować zdrowsze środowisko dla pracowników w zakładach produkcyjnych i strefach przemysłowych.

Czyszczenie suchym lodem jest obecnie najbardziej przyjazną dla środowiska metodą oczyszczania i konserwacji dostępną na rynku.

ochrona środowiska, odpowiedzialność społeczna

1. Suchy lód wykonany jest z odzyskanego CO2

Zamiast korzystać z nowych zasobów, które są niepotrzebne i kosztowne, w technologii tej poddaje się recyklingowi już raz użyty CO2 w celu jego ponownego wykorzystania. Suchy lód używany w procesie czyszczenia jest wytwarzany z odzyskanego CO2, który jest produktem ubocznym innych procesów przemysłowych, takich jak działalność rafinerii lub fermentacja na dużą skalę. Dwutlenek węgla, który zostałby uwolniony do atmosfery, jest gromadzony i zyskuje nowe życie jako suchy lód. Technologia czyszczenia suchym lodem nie generuje więcej CO2.

2. Czyszczenie suchym lodem eliminuje nagromadzenie szkodliwych odpadów wtórnych

Suchy lód uderzając w czyszczoną powierzchnię sublimuje, przekształcając się z ciała stałego od razu w gaz, dzięki czemu nie wytwarza odpadów wtórnych. Po wykonanej czynności pozostaje tylko zabrudzenie, które jest usuwane z materiału rodzimego.

Podobne technologie (jak sodowanie lub piaskowanie), w których również stosuje się sprężone powietrze do wydmuchania medium czyszczącego, pozostawiają odpad w postaci tego medium, który po wykonanej pracy musi zostać usunięty wraz z zabrudzeniem. Medium to może stać się niebezpieczne i spowodować zanieczyszczenie otoczenia i uszkodzenie instalacji.

Przykładowo, przy braku zastosowania odpowiedniej izolacji, soda z procesu czyszczenia wsiąknie do gleby, co może negatywnie wpłynąć na jej poziom pH i zniszczyć roślinność.

Odpady wtórne powstałe w wyniku zastosowania tych metod często wymagają specjalnego postępowania w celu ich unieszkodliwienia.

3. Suchy lód nie jest toksyczny i eliminuje konieczność użycia środków chemicznych.

Suchy lód zastosowany w procesie czyszczenia jest zatwierdzony do kontaktu z żywnością i w obrębie jej produkcji. Jest bezbarwny, bezwonny, bez smaku i jest nietoksyczny. Czyszczenie suchym lodem eliminuje potrzebę stosowania chemicznych rozpuszczalników czyszczących w wielu zastosowaniach.

Zamiast zmuszać pracowników do szorowania zabrudzeń narzędziami, pracownicy mogą zachować bezpieczny dystans dzięki zastosowaniu suchego lodu, eliminując tym samym pracę manualną i wszelkie potencjalne szkody spowodowane długotrwałym narażeniem na działanie czyszczących środków chemicznych. Rozwiązanie to zapobiega przedostawaniu się chemii na dalsze etapy produkcji. Natomiast w przypadku suchego lodu nie ma żadnych pozostałości po tej metodzie czyszczenia, które mogłyby mieć negatywny wpływ na środowisko.

Firma Cold Jet jest zaangażowana w ochronę środowiska.

Jako lider w branży technologii suchego lodu, firma Cold Jet nie tylko promuje korzystne dla środowiska praktyki czyszczenia, ale także dba o to, aby produkowane maszyny i opakowania były przyjazne dla środowiska.

1. Nowa seria maszyn Aero2 została stworzona z myślą o minimalnym wpływie na środowisko naturalne.


Cold Jet zielona Seria Aero2

Nasza najnowsza linia maszyn zapewnia maksymalną kontrolę procesu czyszczenia, jak również najbardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Duża część materiałów zastosowanych przy produkcji naszych maszyn może być poddana recyklingowi. Nasi inżynierowie stworzyli urządzenie PCS 60, które w 80% składa się z materiałów nadających się do recyklingu.

Opony w maszynach serii Aero2 wykonane są z odzyskanej gumy. Materiał ten powstaje w wyniku przetworzenia zużytych opon na granulat po usunięciu innych zanieczyszczeń. Kiedy zużyte opony są poddawane recyklingowi, stal i kord oponowy są usuwane, a guma jest rozdrabniana. Następnie jest ona przetwarzana w celu usunięcia z niej cząstek stali lub włókien.

Opony z recyklingu to tylko jedna z cech, które wyróżniają linię Aero2 jako przyjazną dla środowiska.
  • Precyzyjnie dobrane parametry czyszczenia zapewniają szybszy proces i mniejsze straty materiałów eksploatacyjnych (suchy lód, sprężone powietrze i energia elektryczna).
  • Nasze najbardziej ergonomiczne jak dotąd maszyny, ich zoptymalizowana konstrukcja i kombinacja materiałów zredukowały wagę i rozmiary maszyn.
  • Każdy aspekt został opracowany z myślą o zrównoważonym rozwoju, co stanowi podstawę misji firmy Cold Jet, aby zapewnić najlepsze rozwiązania dla każdej obsługiwanej przez nas branży.

Maszyny Cold Jet są tworzone nie tylko z myślą o naszych klientach - są one tworzone z myślą o naszej planecie. To właśnie nas wyróżnia. Jest to główny powód, dla którego na nowo zaprojektowaliśmy urządzenia do czyszczenia suchym lodem.

2. Opakowania Cold Jet są zaprojektowane w zgodzie z ochroną środowiska

Maszyny Cold Jet są nie tylko najbardziej wydajne w branży, są również zaprojektowane z myślą o środowisku. Jednym z elementów jest opakowanie, którego każdy centymetr został przemyślany pod kątem ekologicznym. Nasze opakowania są:

  • Lekkie - Produkcja, recykling i transport wymagają mniej energii.
  • Minimalistyczne - Są bardziej ekologiczne niż kiedykolwiek wcześniej, zmniejszamy ich rozmiar i ilość.
  • Nadające się do recyklingu - Wykonywane tylko z materiałów nadających się do recyklingu.

    chcesz być bardziej odpowiedzialny za środowisko


Benefits of dry ice blastingDry Ice Blasting Basics

czyszczenie suchym lodem, mycie przemysłowe, zalety czyszczenia suchym lodem

Subskrybuj tutaj!

Najnowsze wpisy

Wpisy według tagu

Wyświetl wszystko