Twoje źródło wiedzy o zastosowaniu suchego lodu

Systemy Cold Jet dostarczają suchy lód w walce z COVID-19

Posted by Karolina Gruss-Kufel on 2020-12-11 02:00:00

 

Cold Jet - międzynarodowy producent maszyn do czyszczenia suchym lodem i do jego produkcji - wspiera przemysł i organizacje rządowe w bezpiecznej dystrybucji miliardów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 na całym świecie.

Suchy lód od dawna już ma istotny wkład w globalną gospodarkę. Wykonany z przetworzonego CO2, suchy lód znany jest głównie ze swojego zastosowania w zarządzaniu łańcuchem chłodniczym dostaw i utrzymywaniu niskiej temperatury towarów łatwo psujących się podczas transportu. Jest również szeroko stosowany w wielu gałęziach przemysłu jako medium czyszczące w przyjaznym dla środowiska procesie znanym jako czyszczenie suchym lodem. W obecnych czasach suchy lód objął nową rolę w walce ludzkości z COVID-19.

Niektóre, aktualnie opracowywane szczepionki przeciwko COVID-19 muszą utrzymywać stałą temperaturę około -70°C ±10°C podczas ich przechowywania i transportu, aby zachować ich stabilność i trwałość. Stanowi to wyzwanie logistyczne w globalnej dystrybucji szczepionek.

„Dozowanie suchego lodu bezpośrednio do termicznych opakowań z kontrolowaną temperaturą jest jedynym sposobem na utrzymanie wymaganego poziomu temperatury podczas transportu i przechowywania” - powiedział Wim Eeckelaers, Dyrektor Zarządzający EMEA, w Cold Jet. „Na wszystkich etapach łańcucha chłodniczego transportu i dystrybucji szczepionek, do utrzymania właściwej temperatury, potrzebny jest suchy lód” - dodał Eeckelaers. 

Przedstawiciele sektora farmaceutycznego, dostawcy usług logistycznych, a także agencje rządowe muszą zaplanować łańcuch chłodniczy o ultra niskiej temperaturze, aby utrzymać szczepionki poniżej zera. Obecnie istniejąca infrastruktura transportu chłodniczego i łańcucha dostaw nie jest przygotowana do obsługi tego typu przesyłek. Firma Cold Jet oferuje idealne rozwiązanie w tym zakresie. 

"Mamy duże doświadczenie w obszarze wykorzystania suchego lodu do chłodzenia podczas transportu" - powiedział Dennis Hjort, Wiceprezes Cold Jet, Dział Systemów do Produkcji Suchego Lodu. " Wspieramy klientów i pomagamy im sprostać wyzwaniom związanym z dystrybucją szczepionek na COVID-19. Współpracujemy nie tylko z firmami farmaceutycznymi i logistycznymi, ale także z naszą globalną siecią dystrybutorów suchego lodu".

W momencie kiedy szczepionka dotrze do lokalnych społeczności, będzie musiała być dalej rozdzielona i wysyłana do ośrodków szczepień, publicznych i mobilnych klinik, szpitali i aptek. Firma Cold Jet współpracuje z lokalnymi dystrybutorami na całym świecie, aby upewnić się, że są oni w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich społeczności, niezależnie od tego, czy znajdują się one w centrum miasta, czy na trudno dostępnych obszarach.

PR120 i PR350 maszyny wytwarzające suchy lódUrządzenia do produkcji suchego lodu firmy Cold Jet są w stanie wyprodukować do 750 kg suchego lodu na godzinę. Są przystosowane do pracy przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Maszyny te produkują suchy lód na wszystkich etapach łańcucha chłodniczego dystrybucji szczepionek. Od linii pakujących w międzynarodowej firmie farmaceutycznej po centra dystrybucji w globalnych firmach logistycznych i lokalnie w setkach miejscowości na całym świecie.

Inną ważną kwestią logistyczną jest zapewnienie, aby suchy lód dotarł do społeczności w krajach tzw. trzeciego świata, gdzie jego zasoby są ograniczone lub po prostu nie istnieją.

Światowa OŚwiatowa Organizacja Zdrowia wskazuje niedostateczną wydajność łańcucha chłodniczego jako główny problem w dystrybucji szczepionek w gospodarkach rozwijających się. W ostatnich latach miliony dawek zostały zmarnowane z powodu awarii właśnie łańcucha chłodniczego.

Hub do produkcji suchego lodu firmy Cold Jet pomaga rozwiązać ten problem. System jest w stanie wyprodukować wysokiej jakości suchy lód w każdym oddalonym obszarze. System integruje jednostkę produkującą suchy lód z przenośnym kontenerem, w którym znajduje się oddzielne pomieszczenie do napełniania. Wszystko, co jest potrzebne to zasilanie elektryczne, ciekły CO2 i powietrze. System ten może być łatwo transportowany z miejsca na miejsce. Pozwala to na produkcję suchego lodu w dowolnym miejscu na świecie i zapewnia chłodzenie szczepionek.

"Chcemy mieć pewność, że każda osoba na świecie, bez względu na miejsce zamieszkania, jest w stanie otrzymać bezpieczną i skuteczną szczepionkę" - powiedział Hjort.

W oparciu o obecne prognozy, w 2020 roku na całym świecie rozprowadzonych zostanie do 50 mln dawek szczepionek, a do końca 2021 roku - do 1,3 mld. Suchy lód będzie miał zasadnicze znaczenie dla bezpiecznego dostarczenia każdej z tych dawek.

"Wpływ pandemii COVID-19 na zdrowie ludzkie i gospodarkę był niezwykle bolesny na całym świecie. Jesteśmy dumni, że jako firma Cold Jet możemy odegrać tak istotną rolę w procesie dystrybucji szczepionki." - powiedział Eeckelaers.

Hub do produkcji suchego lodu

 

suchy lód, produkcja suchego lodu, urządzenia do produkcji

Subskrybuj tutaj!

Ostatnie wpisy

Wpisy według tagu

Wyświetl wszystko