Twoje źródło wiedzy o zastosowaniu suchego lodu

W usuwaniu pleśni czas to pieniądz

Posted by Karolina Gruss-Kufel on 2020-07-14 01:00:00

Podczas wykonywania prac z zakresu świadczonych usług porządkowych szybsze ich wykonanie umożliwia podjęcie większej liczby zadań. Oznacza to również niższe koszty w przeliczeniu na jeden projekt.

Usuwanie pleśni jest jedną z usług zlecanych firmom sprzątającym. Pleśń pojawia się na ścianach, gdy w pomieszczeniu panuje zbyt duża wilgoć. Jest skutkiem zawilgocenia ścian lub innych elementów konstrukcyjnych. Może też być rezultatem niedostatecznej wentylacji. 

Technologia czyszczenia suchym lodem to idealne rozwiązanie dla usługodawców z sektora sprzątającego, stosowana z powodzeniem również w celu likwidowania pleśni. Jest to metoda szybsza i bardziej efektywna w usuwaniu szkód. Proces ten eliminuje ręczne czyszczenie i nie powoduje powstawania wtórnych odpadów, co zmniejsza czas poświęcany na hermetyzację oraz zbieranie i usuwanie odpadów.

Zastosowanie suchego lodu umożliwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc, takich jak ciasne kąty kratownic, wokół gwoździ, przewodów i wszystkich instalacji wodociągowych, bez naruszania integralności powierzchni. Proces ten eliminuje również lub znacznie redukuje nieprzyjemny zapach powstający w wyniku nagromadzenia pleśni.

Bardziej efektywne czyszczenie za pomocą suchego lodu oznacza również większą satysfakcję klientów i inspektorów. Dzięki tej metodzie bez problemu przejdziemy test czystości.

Szybkość usuwania różni się nieznacznie w zależności od rodzaju pleśni, która musi być usunięta, jak również od czasu jej osadzania się na podłożu. Odmiany czarnych pleśni są zazwyczaj najtrudniejsze do usunięcia, ponieważ wnikają głębiej w drewno.

Czyszczenie suchym lodem zabija i usuwa 99,9% zarodników pleśni z drewna w 60 - 80% szybciej niż tradycyjne metody czyszczenia, ponieważ jest w stanie dotrzeć do miejsc, które trudno byłoby oczyścić ręcznie lub narzędziami.

Korzyści wynikające z czyszczenia suchym lodem w procesie likwidacji pleśni:

 • Zastępuje procesy ścierania i szlifowania, chemikalia i sodę do usuwania pleśni
 • Redukcja czasu pracy i kosztów:
  - z 10 dni pracy do 3 dni
  - z 6 pracowników do dwóch

 • Znacznie redukuje hermetyzację
 • Drastycznie zmniejsza lub eliminuje stosowanie biocydów
 • Zapewnia całkowitą czystość:
  - Możliwość dostępu do ciasnych i ograniczonych obszarów
  - Zdolność do czyszczenia pomiędzy belkami i poszyciem oraz wokół gwoździ
  - Usuwanie zarodników na poziomie zbliżonym do 100%
 • Bezpieczniejszy dla operatora i mniej obciążający fizycznie


Nasi klienci stale zgłaszają lepsze od oczekiwanych wskaźniki usuwania zaplamień. W rzeczywistości, jeden z klientów zgłosił otrzymanie pierwszej "zerowej" liczby zarodników pleśni już przy pierwszym użyciu maszyn Cold Jet.

czyszczenie pomników, renowacja zabytków

ROI - uzasadnienie poniesionych kosztów

Z analizy przeprowadzonej przez naszego klienta w USA wynika, że czyszczenie suchym lodem pozwala zaoszczędzić średnio 7626 dolarów na projekcie w porównaniu ze ścieraniem i skrobaniem. Proces usuwania pleśni zapewnia również całkowitą czystość, która jest nieosiągalna przy zastosowaniu tradycyjnych metod.

 • Większość oszczędności pochodzi z kosztów pracy
  - 2 mężczyzn vs. 6 mężczyzn
  - 3 dni vs. 10 dni
 • Inwestycja w zakup urządzenia Cold Jet zwraca się już po 4 projektach.  
 • Zakup urządzeń Cold Jet umożliwia firmom sprzątającym na zlecenie rozwijać swoją działalność poprzez obniżanie kosztów projektów i zwiększanie efektywności czyszczenia. Zastosowanie suchego lodu pozwala:
  - skrócić czas czyszczenia do 70%
  - zredukować koszty pracy do 90%
  - obniżyć całkowite koszty projektu do 85%.
Poza usuwaniem pleśni, wykonawcy zazwyczaj używają swoich systemów do usuwania skutków pożaru, renowacji zabytków, czyszczenia pomników, usuwania farby drukarskiej, uszkodzeń wynikających z zalania, a także usuwania kleju i smoły.
napisz do nas

 

usuwanie pleśni, usługi czyszczenia, renowacja zabytków

Subskrybuj tutaj!

Najnowsze wpisy

Wpisy według tagu

Wyświetl wszystko